250 milyon TL’lik alım için geldiler

İstanbul Ticaret Odası, Yan Sanayi Borsası ile 29 yıldır KOBİ’lerin dünya devi firmalara tedarikçi olmasını sağlıyor. Borsa’nın son konuğu Silverline oldu. Silverline 250 milyon TL’lik hammadde alımı için İTO Yan Sanayi Borsası’nın kapısını çaldı.

Kobi’ler, İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası aracılığıyla büyük firmalar için tedarikçi oluyor. Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı’nın (UNIDO) desteğiyle İTO bünyesinde 1990’da kurulan borsanın son konuğu, yerli beyaz eşya devi Silverline oldu. Silverline, 250 milyon TL’lik hammadde alımı için İTO Yan Sanayi Borsası’na (YSB) başvurdu.

27 FİRMA

Tedarikçi buluşması kapsamında 27 borsa üyesi, Silverline ile görüşme masasına oturdu. Üyelerine 29 yıldır yerli ve yabancı iş ortağı bulan YSB, her yıl 30 ana tedarikçiyi İstanbul’a getiriyor. YSB’nin 3 bin 500 yan sanayici üyesi bulunuyor ve firmaların yüzde 91’i ihracatçı konumunda. Borsa şu ana kadar 35 yabancı yan
sanayi borsası ile de işbirliği yaptı.

SAVUNMA SANAYİ

YSB, 21 Mart’ta gerçekleşecek Savunma Sanayi Tedarikçi Günleri ile de KOBİ’leri, savunma sanayinin devleri ile bir araya getirecek. ASELSAN, HAVELSAN, TAI ve Roketsan’ın ana sanayici olarak katılacağı etkinlikle ikili görüşmeler gerçekleşecek.

KOBİ’lerin dilinden tedarikçi günleri

KOBİ’ler, bugüne kadar Tedarikçi Günleri sayesinde dünya devleri ile birçok işbirliği fırsatı yakaladı. Silverline ile yapılan Tedarikçi Günleri’ne katılan KOBİ’ler deneyimlerini anlattı:

HER YIL KATILIYORUM

Gür Metal Döküm: Yılda 3-4 tedarikçi gününe katılıyorum. Bu etkinlik sayesinde birçok yerli ve yabancı firma ile çalışma şansı yakaladık.
Randevu alıp görüşme için gitmek yerine, büyük firmalar İstanbul Ticaret Odası vesilesi ile bizimle görüşmek için geliyor.

GÜVENİLİR ORTAM

Maktel Makina ve Tel Sanayi: Bu görüşme, ihracat açısından potansiyel müşteri oluşturdu.
Tedarikçi günlerine şu ana kadar 4-5 defa katıldık.
Bu etkinlik, iki şirketin de birbirini tanıdığı güvenilir bir ortam oluşturuyor.

YENİ ŞEYLER ÖĞRENDİK

Önder Kablo: Tedarikçi günlerine 3-4 kere katılma fırsatı bulduk. Hepsi olumlu geçti. Bunlardan yeni şeyler öğrendik.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir